Wiesław Madejczyk


Wspinam się już bez mała 30 lat. Góry i wspinaczka są dla mnie nie tylko świetną zabawą, ale i ogromną dawką pokory. Wspinałem się m.in. w Alpach, Pamirze Chińskim, Dolomitach, Himalajach (Ama Dablam, Droga Normalna, 2010 r.) oraz w Tatrach.
Od 1986 roku jestem instruktorem PZA. Posiadam również uprawnienia IVBV, dzięki którym mogę pracować jako przewodnik wysokogórski. Będąc ekiperem PZA w przeszłości ubezpieczałem oraz przygotowywałem drogi do wspinania w całej Polsce.
Obecnie całą moją uwagę skupiam na budowaniu ścian wspinaczkowych. Od 2008 roku stworzona przeze mnie firma Alp Extreme jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce niemieckiej firmy T–Wall, jednego ze światowych potentatów w budowie ścian wspinaczkowych.

OFERTA

Usługi z zakresu budowy ścian wspinaczkowych


Pełny zakres oferowanych usług zawiera:

 • sporządzenie wstępnego projektu,
 • sporządzenie dokumentacji technicznej ściany,
 • budowa konstrukcji ściany,
 • montaż paneli do konstrukcji,
 • montaż systemu asekuracji górnej,
 • montaż systemu asekuracji indywidualnej,
 • przykręcenie chwytów na panelach (ustawienie dróg wspinaczkowych),
 • przeprowadzenie prób wytrzymałościowych zgodnie z normami PN-EN,
 • zabezpieczenie terenu w miejscu prowadzonych prac,
 • uprzątnięcie terenu po zakończeniu robót.

 

Przygotowujemy projekty dostosowane do potrzeb i możliwości konkretnej grupy wiekowej (m.in. dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich czy też szkół wyższych). Różnią się one między sobą wysokością ściany, trudnością jej przejścia oraz konkretnym wyposażeniem, co jest istotne zwłaszcza przy użytkowaniu przez najmłodszych wspinaczy. Może to być zarówno typowe miejsce treningów, obiekt sportowy przeznaczony do zajęć gimnastycznych, czy też kolejny obiekt rekreacyjny, uzupełniający Państwa ofertę usługową.
Na wybudowanych przez nas ścianach istnieje możliwość ułożenia dróg przez posiadającego licencję międzynarodowego routesettera (chwytowego), Marcina Wszołka.
Przedstawiona przez nas powyższa wstępna oferta nie zawiera szczegółowych informacji dotyczących budowy ścianek wspinaczkowych. Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą z naszą firmą, prosimy o kontakt.

 

WYCENA

Cena za wykonanie ściany uzależniona jest od kilku czynników:

 • wielkości konstrukcji (stopnia przewieszenia ściany),
 • ogólnej powierzchni,
 • oraz rodzaju użytych do budowy paneli i innych materiałów.

 

GWARANCJA

Gwarantujemy wykonanie przedmiotu oferty z odpowiednia starannością i fachowością.

Na wykonaną ścianę udzielamy 2 – letniej gwarancji. W tym okresie przewidujemy jej dwa bezpłatne przeglądy techniczne.

 

CERTYFIKATY

Panele wspinaczkowe oferowane prze Alp Extreme, jako jedyne w Polsce posiadają certyfikat jakości i bezpieczeństwa wystawiony przez TÜV i akceptowany przez UIAA (Międzynarodowa Unia Organizacji Alpinistycznych).

Sprzęt wspinaczkowy (karabinki, ekspresy, liny, punkty do asekuracji) i dodatkowy (materace), w który wyposażamy ściany również spełnia wszystkie normy obowiązujące w Polsce i na terenie Europy.

REALIZACJE

Ściany zbudowane przez nasz zespół
For preview, Ściany wspinaczkowe
Hueco – salle d’escalade, Strasbourg
Hueco – salle d’escalade, Strasbourg
For preview, Ściany wspinaczkowe
DAV Kletterzentrum Berlin
DAV Kletterzentrum Berlin
For preview, Ściany wspinaczkowe
DAV Kletterzentrum Frankfurt
DAV Kletterzentrum Frankfurt
For preview, Ściany wspinaczkowe
Leibniz Universität Hannover
Leibniz Universität Hannover
For preview, Ściany wspinaczkowe
T-Hall Kletteranlagen GmbH
T-Hall Kletteranlagen GmbH
For preview, Ściany wspinaczkowe
DAV Hamburg-Kletterzentrum
DAV Hamburg-Kletterzentrum
Ściany wspinaczkowe
RoXx-Kletterzentrum Georg-August-Universität Göttingen
RoXx-Kletterzentrum Georg-August-Universität Göttingen
Ściany wspinaczkowe
Cube – DAV Kletterzentrum Wetzlar
Cube – DAV Kletterzentrum Wetzlar
Ściany wspinaczkowe
Monkeyspot Kletterzentrum
Monkeyspot Kletterzentrum

ROZWIĄZANIA TECHNOLOGICZNE

Technologie i narzędzia stosowane przy budowie ścian

RODZAJE ŚCIAN


       

 • zewnętrznych
 • wewnętrznych
 • bouldera wspinaczkowego
 • zabawowych piramid wspinaczkowych dla dzieci

SZKIELETY

Standardowo możliwe jest wykonanie ścian na bazie jednej z dwóch konstrukcji:

 • drewnianej
 • metalowej (krajownice spawane oraz łączone na montażu z rur stalowych)

PANELE


Do ściany należy dobrać odpowiedni rodzaj paneli wspinaczkowych. Spośród możliwych do wyboru korzystamy z:

 • paneli ALP SLAB – PN-EN 12572 (powstają na bazie sklejki 18mm; powierzchnia paneli piaskowo-żywiczna – żywica poliestrowa trudno-zapalna); są one wyposażone w gniazda, do których przykręcane są chwyty)
 • oraz paneli ALP ROCK– PN-EN 12572 (powstają na bazie włókna szklanego i żywic poliestrowych o grubości od 7 do 15mm; ich faktura do złudzenia przypomina naturalną skałę; są one wyposażone w gniazda, do których przykręcane są chwyty)

POKRYCIE PANELI


Nasze panele pokryte są wysokiej klasy szwajcarską farbą, całkowicie odporną na zabrudzenia, dzięki czemu nawet po kilku latach użytkowania nie pozostają na nich żadne ślady zniszczeń czy też zarysowań. Na poniższych zdjęciach zostały przedstawione dla porównania ściany marki Alp Extreme oraz ściany konkurencyjnej firmy. Były one użytkowane jednakowo przez okres około 20 miesięcy. Ściana znajdująca się po lewej stronie, stworzona przez nas, nie zawiera większych zniszczeń. Natomiast na ścianie znajdującej się po prawej stronie widać wokół chwytów liczne ślady gumy po butach wspinaczkowych. Ponadto w miejscu mocowania chwytów farba przykleiła się do nich, co po ich odkręceniu spowodowało oddarcie tynku ściany.


GNIAZDA


Gniazda stosowane we wszystkich ścianach budowanych przez Alp Extreme nakręcane są na śruby typu SPAX (Rysunek nr 2). W przeciwieństwie do nakrętek pazurkowych (Rysunek nr 1) nie rozszczepiają one płyt oraz są bardziej wytrzymałe.ZAMKNIĘCIA NA LINY


W ścianach budowanych przez nas stosujemy również system zamykania lin w klapkach. Służy on zabezpieczaniu lin przed ich niepożądanym ściąganiem, np. w szkołach przez dzieci (Rysunki nr 1 – 4).PUNKTY PRZELOTOWE


Zastosowanie wysokiej technologii i komputerowego projektowania pozwala nam osadzić punkt przelotowy do prowadzenia drogi w dowolnym miejscu na ścianie, co powoduje że późniejsze prowadzenie dróg jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Specjalnie zaprojektowane punkty przelotowe do asekuracji z dołem są tak skonstruowane, że nie istnieje możliwość włożenia w nie palca. Powyższe rozwiązanie obrazują zdjęcia nr 1 oraz 2. Na zdjęciu nr 3 znajduje się zwykły punkt przelotowy, który jest niebezpieczny.
DODATKOWE WYPOSAŻENIE ŚCIAN


Ściany wyposażane są przez nas między innymi w:

 • chwyty nakręcane (do każdego chwytu śruba ‘’Imbus’’ M10)
 • materace pod ściankę wspinaczkową (gr. 10 cm)
 • liny statyczne (śr. 10mm)
 • liny dynamiczne (śr. 10mm)
 • uprzęże wspinaczkowe
 • karabinek asekuracyjny zakręcany typu HMS
 • przyrząd asekuracyjny
 • ekspresy

CERTYFIKAT

Certyfikat jakości i bezpieczeństwa wystawiony przez TÜV i akceptowany przez UIAA (Międzynarodowa Unia Organizacji Alpinistycznych)

Drodzy klienci, z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu, za co ogromnie przepraszamy.