Routesetting_2
IMG_0769-18
IMG_0873-45
IMG_0816-27
IMG_0794-25
IMG_0723-6
IMG_0917-55
IMG_0760-15
Routesetting_2
IMG_0844-37
previous arrow
next arrow

ROUTESETTING

Routesetting to komponowanie dróg wspinaczkowych na sztucznych ścianach. Mogą to być zarówno krótkie problemy na ściankach boulderowych jak i długie wspinaczki z użyciem liny. Umiejętne zaprojektowanie dróg na ścianie powoduje że staje się ona atrakcyjnym obiektem wspinaczkowym. Obiektem dającym nie tylko radość i satysfakcję z pokonywania dróg ale także przyczyniającym się do podnoszenia umiejętności wspinaczy.

Stworzyliśmy doskonały zespół routesetterów składający się ze wspinaczy o bogatych doświadczeniach i ciekawych pomysłach. Dzięki  temu kiedy właściciel ściany zwróci się do nas o zaprojektowanie dróg wspinaczkowych może mieć pewność że zrobią to osoby kompetentne, a co za tym idzie drogi będą atrakcyjne i rozwijające.

Oprócz pracy routesetterów oferujemy również wypożyczenie chwytów i struktur. Drogi i problemy układane są z chwytów najlepszych marek: Flathold, HRT, Core, T-Wall i innych.

NASI ROUTESETTERZY

ZESPÓŁ ROUTESETTERÓW T-WALL
KONTAKT: Marcin Wszołek / +48 508 384 905 / wszolek.marcin@gmail.com
team
Piotr Suder
Route Setter
Moja przygoda ze wspinaniem zaczęła się w 2000 r. kiedy to rozpocząłem treningi pod okiem doświadczonego trenera i zawodnika Renaty Piszczek. W 2003 roku rozpocząłem swoją przygodę zawodniczą (najpierw jako junior, a już od jakiegoś czasu jako senior) i od tego czasu staram się regularnie startować w zawodach. Ale tak naprawdę największą motywacją we wspinaniu są dla mnie wyjazdy w skały (moimi ulubionymi miejscami są Kalymnos, Osp i Rodellar). Jestem Trenerem II Klasy we Wspinaczce Sportowej i od 2006 roku prowadzę treningi i kursy wspinaczkowe na różnym poziomie zaawansowania. Licencję konstruktora zdobyłem w 2012 roku i od tego czasu regularnie układam zawody rangi Mistrzostw i Pucharu Polski. Natomiast pierwsze szlify jako routesetter zaliczyłem w 2007 roku na zawodach Boulderdash. Na co dzień układam drogi i bouldery na krakowskim Avatarze. Wspinanie stało się ważną częścią mojego życia dlatego przez cały czas staram się nieustannie rozwijać swój wspinaczkowy bagaż doświadczeń.
team
Marcin Wszołek
Route Setter
Routesetting jest idealnym rozwinięciem mojej pasji do wspinaczki, której podporządkowuję mój świat już od 19 lat. Dzięki kręceniu, wciąż mogę być blisko najważniejszych wydarzeń sportowych w kraju i za granicą. Moje pierwsze doświadczenie z projektowaniem dróg na zawody miało miejsce w 2004 roku. Od tamtej pory regularnie rozwijam swój warsztat routesetterski, kręcąc na imprezach różnego rodzaju. Począwszy od regionalnych zawodów dla dzieci, a na Pucharach Świata seniorów skończywszy. Oto lista imprez przy których pracowałem: - Mistrzostwa Polski Seniorów w boulderingu – Tarnów 2004. - Puchar Europy Juniorów w prowadzeniu – Warszawa 2007. - Mistrzostwa Polski w boulderingu – Kraków 2011. - Międzynarodowy kurs routesetterski – Paryż 2011. - Puchar Świata w boulderingu – Wiedeń 2012. - Puchar Europy Juniorów w boulderingu – Grindelwald 2012. - Mistrzostwa Polski w boulderingu – Kraków 2012. - Mistrzostwa Europy Juniorów w boulderingu – Grindelwald 2013. - Mistrzostwa Polski w boulderingu – Kraków 2013. - Puchar Świata w boulderingu – Baku 2014. - Puchar Świata w boulderingu – Grindelwald 2014. - Puchar Świata w prowadzeniu – Chamonix 2014. - Puchar Świata w prowadzeniu – Inzai 2014. - Mistrzostwa Polski w boulderingu – Kraków 2014.
team
Łukasz Smagała
Route Setter
Wspinam się od 16 lat. Jestem licencjonowanym konstruktorem dróg i problemów wspinaczkowych od 2012r. Układałem zawody rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Pucharu Polski na prowadzeniu oraz w boulderingu. Wielokrotnie byłem szefem ekip routesetterskich na zawodach nie zaliczanych do rankingu PZA. Na co dzień pracuję centrum wspinaczkowym Avatar jako trener i konstruktor dróg. Startując regularnie w zawodach, zdobywam doświadczenie niezbędne w mojej pracy. Nowe inspiracje czerpię z wyjazdów zagranicznych. Moimi ulubionymi rejonami wspinaczkowymi są Fontainebleau oraz Chulilla. Poziom wspinaczkowy jaki prezentuję w stylu OS to drogi 7c+, baldy 7C; w stylu RP drogi 8a+, baldy 8A.
team
Adrian Chmiała
Route Setter
Swoją przygodę ze wspinaniem rozpocząłem w 2008 roku w sekcji wspinaczkowej w Bielsku – Białej, skąd pochodzę. Od tamtej pory zebrałem ogromne doświadczenie. Obecnie sam prowadzę treningi, jestem konstruktorem dróg. Wielokrotnie byłem routesetterem zawodów krajowych zarówno w prowadzeniu jak i boulderingu, także rangi Pucharu Polski. Nakręciłem tysiące chwytów przygotowując bouldery, czy drogi po których wspinają się zadowoleni wspinacze. Regularnie startuje w zawodach międzynarodowych i krajowych. Ma to duży wpływ na moją prace. Od zeszłego roku „bawię się” rzeźbiąc chwyty. Uwielbiam wspinanie w naturalnej skale. Preferuję linę, ale czasem zdarza mi się wejść na mały kamyk. Poziom wspinaczkowy: wystarczający.

Drodzy klienci, z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu, za co ogromnie przepraszamy.